دهکده رنگین کمانی اندونزی

این دهکده حیرت انگیز در اندونزی، به تازگی به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در میان مسافرین اندونزی تبدیل شده‌است. نام اصلی این روستا کامپونگ می‌باشد که به دلیل نقاشی‌های خیابانی بسیار زیبای آن به دهکده رنگین کمانی معروف شده‌است.

جالب است بدانید دولت اندونزی در حدود 300میلیون روپیه اندونزی که معادل 17000 پوند است برای خلق این جاذبه گردشگری هزینه کرده‌است.
در گذشته، در زمان جنگ‌های داخلی چین، پس از شکست ارتش چین، برخی از سربازان به تایوان پناه و آوردند و در روستایی در آن حوالی اقامت کردند. هوانگ یانگ یکی از این سربازان این ارتش بود که به اندونزی مهاجرت کرد . او فرزند ارشد درمیان چهاربرادر و دوخواهر بود که دارای روحیه خلاق و هنری بود. به مرور زمان خانه‌های روستای آن‌ها تخریب و ساکنان آن به اطراف مهاجرت کردند. اما هوانگ یانگ در آن روستا باقی ماند و مشغول خلق یک اثر هنری بسیار زیبا در خانه‌اش شد.
سالیان سال بعد، زمانی که دانشجویان این فداکاری و تلاش او را فهمیدند به پاسداشت حرکت هوانگ یانگ تصمیم گرفتند تا این دهکده را با نقاشی‌ها و طرح‌های هنری زینت دهند و آن را آباد کنند. در این دهکده در حدود ۲۳۲ خانه رنگی وجود دارد که با طرح‌ها و رنگ‌های شاد رنگ‌آمیزی شده‌اند. نتیجه تلاش‌های آن‌‌ها، خلق دهکده رنگین کمانی شد که از قشنگ‌ترین جاذب‌های گردشگری تایوان است.